../resim/eResim/637696.jpg
Sosyal Medyadan Al Haberi

Editör(ler):
Yazar(lar): Ragıp Bingöl
Yayınevi: Kadim Yayınları

16,80 % 30 indirim
24,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, öğrencilerin sosyal medyadan haber edinme alışkanlıklarını yüz yüze görüşmeyle tespit etmeye çalışmaktadır. Araştırmada katılımcıların en sık takip ettikleri kitle iletişim aracı internet ve sosyal medyayken, televizyon ile gazete ise takip edilen üçüncü ve dördüncü kitle iletişim aracı olarak tercih etmektedir. Sonuç olarak araştırmaya katılanlar, haber edinirken geleneksel medya yerine yeni medyayı kullanmaktadır.

Teknolojik gelişmeye bağlı olarak internet sosyal medya gündelik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmektedir. Özellikle internet tabanlı programlarla uyumlu halde çalışan akıllı cep telefonları internete ve sosyal medyaya zaman ve mekândan bağımsız biçimde ulaşmamıza olanak sağlamaktadır. Bu durum günlük hayatımızla ilgili alışkanlıklarımızda da bir takım değişikliklere neden olmaktadır. Bu değişikliklerden izleyici, okuyucu veya dinleyicilerin bir kısmı geleneksel medya olarak tabir edilen gazete, televizyon ve radyo yerine artık yeni medya olarak adlandırılan internet ve sosyal medyadan haber edinmeyi tercih etmektedir.

İnternet erişimi olan kitlelerin haber alma biçimlerinde değişikliğe neden olan internet ve sosyal medya, son yıllarda kitle iletişim araştırmacılarının dikkatini çekmiş, kitle iletişimin yeniden tanımlanmasını sağlamıştır. Bu kapsamda, öğrencilerin; internet ve sosyal medya kullanma alışkanlıkları, haber edinirken hangi sosyal medya platformunu kullandıkları, sosyal medyadan haber edinirken etkili olan faktörler ve sosyal medyadan edindikleri haberlere olan güven düzeyini tespit etmek bu araştırmanın temel sorunsallarıdır.


ISBN: 9786057629289

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2021
Sayfa Sayısı: 146

Ebat: 14x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Toplumsal Hareketler ve Politik Değişim FERDINAND MARCOS Dönemi ve Sonrasında Filipinler

2
Sosyoloji - Kısa Fakat Eleştirel Bir Giriş

3
Sosyoloji Tarihi 1
15 adet satıldı
39,15

4
Siyasal ve Sosyal Bilimler
11 adet satıldı
23,10

5
Büyük Dönüşüm
9 adet satıldı
38,50

6
Sosyoloji Notları ve Konferansları

7
Gerçekliğin Sosyal İnşası

8
Gecekondu Gezegeni
4 adet satıldı
32,80

9
Kral - Devlet ya da Ölümlü Tanrı

10
Bir Otorite Tarihi
1 adet satıldı
31,50


ETİKETLER
,