../resim/urun/7822.jpg
Etkin Öğrenme (E- Kitap)

Editör(ler):
Yazar(lar): Melek Şahinel
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık (E-Kitap)

11,60 % 60 indirim
29,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


DİKKAT!!! Bu e-kitabı alan okuyucularımız satın aldıkları tarihten itibaren 1 yıl boyunca pegemkampus.com internet sitesi üzerinden ya da pegemkampus uygulaması üzerinden online okuyabileceklerdir. 1 yılın bitiminde otomatik olarak satın alan okuyucunun erişimine kapatılacaktır. E-kitap hiçbir şekilde .pdf vb. formatlarda indirilemeyecek, yazdırılamayacaktır.

 

Öğretmenlerin ezbere dayalı yani hazır bilgiyi belleğe yerleştirerek öğrencilerin yaratıcılığını yok eden geleneksel öğretim yöntemleri kullanmaları yerine, öğrencilerini temele alan yani öğrenenin bilgiyi kalıp olarak aldığı değil, ancak düşünerek anlamlı bulduğu bilgiyi günlük yaşamına kolayca aktarabildiği ve hem öğretmenin hem de öğrencinin birlikte zevk alacağı etkinliklerin yer aldığı ders ortamları yaratmaları etkin öğrenmeye dayalı öğretim ile gerçekleşebilir.

Sınıf içi öğrenme etkinliklerinin başarısı büyük oranda temel alınan ilke ve yöntemlere bağlıdır. Planlanan öğretme stratejileri, dersin hedeflerine ve öğrencilerin ortak yaş özelliklerine uygun olmalıdır. öğretmen neyi, nasıl öğreteceğini bilinçli olarak planlayıp yaratıcılığını kullanarak, sınıfı için uygun ve farklı yöntemleri seçerek öğrencilerinin etkin katılımını sağlayabilir. Etkin öğrenmeye dayalı öğretim yapılan ortamda öğrencinin dikkatini öğrenme etkinliklerine odaklaması, diğer öğrenciler ve öğretmeniyle sürekli etkileşim içinde olması, öğretim hizmetinin niteliğini ve okul başarısını artırmada önemlidir. Bilişsel ve fiziksel etkin katılımı merkez yapan bu anlayış, öğrencilerin öğrenerek yaşamdan zevk alan sağlam, güvenli ve ileri görüşlü kişiler olmasına olanak yaratır. Kitap öğretmenlerimizin derslerini planlarken etkin ders ortamları yaratmaları için yol göstermek ve yardımcı olmak düşüncesi ile hazırlanmıştır.

(Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıda yer alan bu kitaba ilişkin doküman linkini tıklayarak kısa bilgilerin bulunduğu .pdf dosyasını indiriniz. Bu kitabı sipariş vermenizle birlikte kitabın tam metni .pdf dosyası olarak e-posta adresinize gönderilecektir.)


ISBN: 9786257052597

Basım Tarihi: Ocak 2003
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 140

Ebat: 14x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitimde Program Geliştirme
4479 adet satıldı
37,40

2
Aktif Öğrenme
1107 adet satıldı
22,50

3
Etkili Öğrenme ve Öğretme
765 adet satıldı
27,00

4
Eğitimde Yeni Yönelimler
721 adet satıldı
44,20

5
Eğitime Giriş
481 adet satıldı
37,40

6
Eğitim Sözlüğü
322 adet satıldı
29,75

7
Eğitimde Çoklu Zeka

8
Okulda Çoklu Zeka Kuramı
53 adet satıldı
27,20

9
Esnek Öğrenme
38 adet satıldı
24,65

10
Lisans Programlarının Karşılaştırılması


ETİKETLER
,