Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Konu ve Beceri Temelli Sosyal Bilgiler Öğretimi - II

Abdulkerim Karadeniz
Ciltsiz
51,00 TL
%15
43,35 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Günümüzün eğitim anlayışında, hangi alan olursa olsun, o alanla ilgili temel bazı bilgileri “bilmek”ten ziyade bildiğiniz şeyleri eyleme dönüştürerek onu “sergilemek” ve nihayetinde davranışa dönüştürmek daha önemlidir. Çünkü, bilgi toplumunun mensupları olarak bizler, bilgiye ulaşmada herhangi bir sorunla karşı karşıya değiliz. Fakat bu çağda önemli olan, bilgilerin beceriye dönüştürülmesidir. Bu yüzden çağımızın anahtar kavramı olan “beceri”, bilinenin kalıcılığına atıf yapan ve bireyde davranışa dönüşen eylem veya onun somut göstergesidir. Sosyal bilgiler öğretimi de ilköğretim düzeyinden yükseköğretime kadar bireyleri, yaşadıkları dünyada “etkin vatandaş olabilme” amacına yönelten ve içerisinde beceri eğitiminin her geçen gün önemli hâle geldiği bir alandır. Özellikle ilköğretim düzeyinde vurgulanan etkin vatandaşlık, aslında pasif vatandaşlığın zıddıdır. Yani dünyadaki ve yereldeki olay ve olgulara maruz kalan bireyler değil, çevresinden başlayarak dünyayı etkileyen vatandaşlar yetiştirmek bu dersin hedefleri arasındadır.
  Son yıllarda, ilköğretimden yükseköğretim düzeyine kadar sosyal bilgiler öğretim programlarında yapılan güncellemelerin gerekçelerinden biri olarak “çağın getirdiği yeni becerileri bireylere kazandırmak” vurgusu dikkat çekmektedir. Bu çabanın bir gereği olarak ilköğretim programına birçok yeni beceri eklenmiştir. Benzer şekilde, sosyal bilgiler lisans programına da birçok zorunlu ve seçmeli dersler eklenmiştir. Bu gerekçelerden hareketle beceri eğitimini hedefleyen bu kitap; zengin içeriği dolayısıyla alana özgü beceriler, düşünme becerileri alt başlıkları altında toplamda 14 bölümden oluşan “Konu ve Beceri Temelli Sosyal Bilgiler Öğretimi-I” ve okuryazarlık becerileri ve sosyal beceriler alt başlıkları altında toplamda 13 bölümden oluşan “Konu ve Beceri Temelli Sosyal Bilgiler Öğretimi-II” olarak yayımlanmıştır.
  İnsan zihninin emeği olan her bilginin, yararlı eylemlere dönüşmesi umuduyla…

  Basım Tarihi : Aralık 2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 544

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Barkod : 9786254067952

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Abdullah Gökdemir

  Diğer Yazarlar : Eray Alaca

  Diğer Yazarlar : Hacer Dolanbay

  Diğer Yazarlar : Hamza Yakar

  Diğer Yazarlar : Hilal Mert

  Diğer Yazarlar : Murat Bayram Yılar

  Diğer Yazarlar : Murat Tarhan

  Diğer Yazarlar : Nadire Emel Akhan

  Diğer Yazarlar : Nilüfer Köşker

  Diğer Yazarlar : Selma Güleç

  Diğer Yazarlar : Tekin Çelikkaya

  Diğer Yazarlar : Tercan Yıldırım

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.