Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri

Behçet Oral
Ciltsiz
67,00 TL
%15
56,95 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Bir bilimsel çalışmanın içeriği kadar o çalışmanın nasıl yapıldığı da önemli bir husustur. Özellikle bir bilimsel çalışmanın kuramsal yapısı,hangi yöntemle yapıldığı, o çalışma için gerekli olan verilerin nasıl toplandığı,verilerin nasıl analiz edildiği ve yorumlandığı vb. hususlar yapılan çalışmanın niteliği için son derecede önemlidir. Bu durum aynı zamanda bir bilimsel çalışmada elde edilen sonuçların inandırıcılığı için de önem arz etmektedir. Bu anlayış beraberinde bilimsel araştırmalarda yöntem kavramının ne kadar önemli olduğu anlayışını doğurmaktadır. Bu tür temel noktalar,böyle bir kitap yazma gereğini doğurmuştur. Hâlihazırda, Bilimsel Araştırma Yöntemleri adı altında yazılmış çok sayıda kitap mevcuttur.Buna rağmen ‘‘Neden yeni bir kitap yazma gereği ortaya çıktı?’’ sorusu akla gelmektedir. Bu soruya verilebilecek en önemli cevaplardan biri, bilim dinamik bir süreç olup ve sürekli gelişmektedir. Bilimin gelişmesine paralel olarak araştırma yöntemleri de gelişmekte ve çeşitlenmektedir. Bu da beraberinde yeni kitap yazma ihtiyacını doğurmaktadır. Bir diğer husus, mevcut Bilimsel Araştırma Yöntemleri kitapları çoğu zaman bilimsel araştırma yöntemlerinin belli bazı hususlarına odaklanmakta ve diğer hususlar nispeten göz ardı edilmektedir. Bu ve benzeri hususlar alanda daha kapsamlı ve yeni kaynak kitapların da yazılmasını ihtiyaç haline getirmektedir. İşte bu anlayış ile yeni bir kitap yazmaya karar verdik.

  Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri kitabı, hem kuram hem de uygulamaya yönelik bir içeriğe sahip olduğu için

  mevcut kitaplardan farklıdır. Bu kitabın özellikle Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Temel Alanları olmak üzere Sosyal Bilimlerin diğer alanlarında çalışan araştırmacılar için temel bir kaynak görevi göreceği beklenmektedir. Ayrıca lisans, lisansüstü eğitim öğrencileri için de bir başvuru kaynağı olacağı kanaatini taşımaktayız.

  Basım Tarihi : 1.9.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 520

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257880176

  Editörler

  Behçet Oral

  Ahmet Çoban

  Yazarlar

  Ahmet Çoban

  Behçet Oral

  Zühal Çubukçu

  Ramazan Sağ

  Mustafa İlhan

  Neşe Güler

  Gülşen Taşdelen Teker

  Veli Batdı

  İsa Korkmaz

  Mehtap Çakan

  Serpil Çelikten

  Tuba Gündüz

  Murat Tuncer

  Taha Yazar

  İsmail Keskin

  Yusuf Sözer

  Mehmet Aydın

  Kerim Gündoğdu

  Muhammed Eken

  Mehmet Gültekin

  Ömür Gürdoğan Bayır

  Ecmel Yaşar

  Şule Bayraktar

  Cemal Aküzüm

  Emel Averbek

  Derya Girgin

  Çavuş Şahin

  İsmail Kinay

  Sedef Süer

  Tuğba Yanpar Yelken

  Gürol Yokuş

  Mutlu Uygur

  Cevdet Epçaçan

  Ata Pesen

  Muhammed Zincirli

Benzer Ürünler
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.