Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kuramdan Uygulamaya Örnek Olay: Yaşamı Sınıfa Taşımak

Yücel Kabapınar
67,00 TL
%15
56,95 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 •    “Yaşamak nedir” çok felsefi bir soru olup bünyesinde olası binlerce yanıtı barındırmaktadır. Bu olası yanıtlardan biri de “bitip tükenmek bilmeyen problem/sorun çözme süreci”dir. Problem/sorun olarak görülecek durum, kadın/erkek, anne-baba/çocuk, öğretmen/öğrenci oluşunuza göre değişim göstermektedir. Evde, işte, okulda, trafikte, oyunda, arkadaş, eş, meslek, oyuncak seçiminde, yatırımın nereye yapılması gerektiğinde, oyun hangi partiye verileceği gibi daha binlerce konu, durum ve ortam kendine has problemler yaratmaktadır; akılcı kararlar alınması gereken. Üstelik iyi bilinmelidir ki, bu verilen kararlar kişinin/ailenin/çocukların/toplumun yaşam kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Bu anlamda karar verme, problem çözme, bireyin/öğrencinin sahip olması gereken en önemli becerilerdendir. Okul bağlamında bu becerilerin geliştirilmesinde kullanılabilecek en önemli öğretim yöntemlerinden biri de örnek olaydır. Yaşamdan akıp geleni öğrencinin önüne getirmesi, yaptığı eylemin, bulduğu çözümün kendisine, ailesine, karşısındaki kişi ya da kişilere etkisinin neler olabileceğini hissetmesi noktasında örnek olay önemlidir. Bu anlamda “kimlik belirleyen dersler” olarak nitelenebilecek Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Tarih, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnsan Hakları ve Demokrasi gibi derslerde kullanımı aşikâr olan bu öğretim yöntemi diğer derslerde de işlevsel olabilir mi ve nasıl olabilir? Bu kitap, bu sorulara somut yanıtlar verilmesi noktasında katkı sağlayacaktır. Görülecektir ki, anılan derslerin ötesinde Okul Öncesi eğitimi basamağı ile Fen Bilimleri, Matematik, Beden Eğitimi, Çevre Eğitimi gibi derslerde; tartışmalı konular, çocuklar için felsefe, değerler eğitimi gibi konularda örnek olay öğretmen tarafından işe koşulabilir. Bu anlamda kitap iki ana bölümden

  oluşmaktadır. Örnek olaya ilişkin her türlü teorik arka planın irdelendiği giriş bölümünün ardından örnek olayın farklı ders, konu, kavram ve becerilerin geliştirilmesinde nasıl kullanılabileceğine ilişkin uygulamalı bölümler gündeme gelmektedir. Akademisyenler, lisansüstü öğrenciler, öğretmen adayları, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki tüm branşların öğretmenleri bu kitabın okuyucu hedef kitlesi arasındadır.

  Basım Tarihi : 1.7.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 528

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582230

  Editörler

  Yücel Kabapınar

  Yazarlar

  Cemal Gökhan Ol

  Yücel Kabapınar

  Tolga Topcubaşı

  Çiğdem Baki Pala

  Nur Ütkür Güllühan

  Özgül Polat

  Bilal Yorulmaz

  Zeynep Aydemir

  Fatih Yazıcı

  Sare Şengül

  Gülşah Gerez Cantimer

  Fatma Şahin

  Mehmet İnan

  Ayşe Kübra Aktaş

  Ahmet Katılmış

  Esra Kılıç

  Gül Tuncel

  Süreyya Yörük

  Oğuzhan Yavuz

  Birsen Berfu Akaydın

  Başak Göfner

  Şule Elmalı

  Mehmet Elibol

  Soner Kotan

  Tülay Takak

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.