Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler Öğretimi

Vedat Aktepe
Ciltsiz
55,00 TL
%15
46,75 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Kitap, sınıf öğretmenliği lisans programındaki “sosyal bilgiler öğretimi” dersi, sosyal bilgiler öğretmenliği lisans programındaki “sosyal bilgiler öğretimi 1” ve “sosyal bilgiler öğretimi 2” derslerine kaynak oluşturmaktadır. Sınıf öğretmeni adaylarının ve sosyal bilgiler öğretmen adaylarının “sosyal bilgiler” dersinin etkili olarak işlenmesi ve öğretilmesi açısından bu kitap önemli görülmektedir. Bu bakımdan sınıf öğretmeni adaylarının ve sosyal bilgiler öğretmen adaylarının bu kitaptan yararlanmaları; dersin etkili öğretilmesinde ve verimli işlenmesinde kaynaklık edeceği düşünülmektedir. Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler Öğretimi ders kitabı, YÖK yeni kur tanımına uygun olarak öğretmen yetiştirme yeni lisans programı esas alınarak hazırlanmıştır.

  Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler Öğretimi kitabı, ülkemizin farklı üniversitelerinde görev yapan ve bu alanda çalışan birçok akademisyenin yoğun çalışmaları sonunda hazırlanmıştır. Bölüm yazarları içeriklerini oluştururken alana ilişkin ulusal ve uluslararası güncel bilgilerden yararlanarak bölümlerini yazmışlardır. Ayrıca öğretmen adaylarının bilgi, beceri ve değer kazanmalarını sağlamak amacıyla bölümlerinde, kuramsal bilgiyi pratikte de uygulayabilecekleri uygulama ve etkinliklere yer vermişlerdir. Bölümlerde yer alan uygulama örneklerinin, öğretmen adaylarına önemli ölçüde yol göstereceği ve faydalı olacağı düşünülmektedir. Ayrıca öğretmen adaylarının “sosyal bilgiler öğretimi” dersi içeriğinde yer alan konulara ilişkin farklı bakış açıları kazanmalarını ve kendi etkinliklerini geliştirebilmeleri beklenmektedir. Bu eserin oluşmasına doğrudan katkı sunan ve emeği geçen tüm akademisyenlere ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. Sosyal Bilgiler alanına yararlı olması dileğiyle...

  Basım Tarihi : 1.2.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 448

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257676328

  Editörler

  Vedat Aktepe

  Mevlüt Gündüz

  Nuray Kurtdede Fidan

  Elvan Yalçınkaya

  Yazarlar

  Hüseyin Çalışkan

  Ebru Uzunkol

  Işıner Sever

  Ömür Gürdoğan Bayır

  Nadire Emel Akhan

  Samet Çiçek

  Feride Ersoy

  Alper Kaşkaya

  Seher Yarar Kaptan

  Adem Beldağ

  Özlem Ulu Kalın

  Vedat Aktepe

  Mevlüt Gündüz

  Erol Koçoğlu

  F. Betül Demir

  Nur Leman Belbağ

  Serkan Aslan

  Nuray Kurtdede Fidan

  Ayşe Özaydın

  Fatma Mazman Budak

  Elvan Yalçınkaya

  Ayten Karaca

  Fatma Ünal

  Kadir Karatekin

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.