Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretiminde Eylem Araştırmaları

Yücel Kabapınar
83,00 TL
%15
70,55 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Bu kitabın temel amacı, benim tarafımdan yönetilen yüksek lisans ve doktora tezleri üzerinden bana ait/kişisel bir deneyimin Sosyal Bilgiler/Tarih öğretimi camiası ile paylaşımı sürecidir. Eylem araştırması benim için o kadar önemli ki, tarafıma tevdi edilen doçentlik dosyalarını incelerken Yüksek Öğretim Kurumu’nun ölçütlerinin yanı sıra geliştirdiğim kendi içsel ölçütlerimden biri de, ‘doçent olması beklenen bir adayın en az bir nitelikli eylem araştırması çalışmasını da gerçekleştirmiş olması’dır. İşte bu kitabın/bölümün varlık nedenlerinden biri de, doçent adaylarından talep ettiğim eylem araştırması yetkinliğine ilişkin meslektaşlarıma somut bir katkı sunmaktır. Tabii ki bu kitabın, tüm bilim alanlarındaki tüm lisansüstü öğrencilerine ve danışmanlık yapan meslektaşlarıma ve araştırmacı öğretmenlere de katkısı olmasını ummaktayım. Tüm meslektaşlarımın ve öğrencilerin nitel ve eylem araştırmalarına ilişkin temel kitaplardan kendi okuma ve anlamlandırmalarına son derece saygı duyarak, uygulamaya ilişkin bazı mütevazı görüş ve deneyim sunma çabasıdır sürecin tamamı; son noktayı koyma gibi bir düşünceden çok da çekinerek. Yine okuyucuya son önerim de, bu kitaptaki ilgilerini çeken tezlerin bütününe ulaşmalarıdır.

  Bu kitabın inceleme alanı/dersleri; Sosyal Bilgiler, Tarih, Hayat Bilgisi, İnkılap Tarihi başta olmak üzere araştırma yönteminin tüm konu ve ders alanlarına benzemesi nedeniyle diğer tüm konu ve derslerdir.

  Bu kitabın okuyucu kitlesi ise; tüm araştırmacı öğretmenler, lisansüstü öğrenciler ve eylem araştırmasına danışmanlık yapan akademisyenlerdir.

  Basım Tarihi : 1.6.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 535

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582056

  Editörler

  Yücel Kabapınar

  Yazarlar

  Filiz Kabapınar

  Levent Deniz

  Yücel Kabapınar

  Tolga Topçubaşı

  Nur Ütkür Güllühan

  Tülay Takak

  Cemal Gökhan Ol

  Nuray Başpınar

  Ahmet Sağlamgöncü

  Nihal Doğan

  Yasemin Yabansu

  Kübra Yılmaz

  Tuğba Doğanay

  Sibel İncegül Akbaş

  Cemile Ayça Öztaşçı

  Serhat Al

  Birsen Berfu Akaydın

  Mihriban Mike

  Başak Göfner

  Hanifi Şekerci

  Emre Göfner

  Çiğdem Baki Pala

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.