Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kuramdan Uygulamaya SOSYAL BİLGİLERDE KAVRAM ÖĞRETİMİ

Abdullah Cevdet Kırıkçı
Ciltsiz
61,00 TL
%15
51,85 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kavramlar düşüncelerimizin yapı taşları oldukları için herhangi bir bilim alanına yönelik bilgi, fikir ve görüşlerin temelini oluşturmaktadırlar. Sosyal bilgiler dersi öğretiminde de diğer derslerde olduğu gibi kavramlar başrole sahiptir. Çünkü sosyal bilgiler, sosyal bilimler topluluğundan edinilen konuların/verilerin, evrensel ve millî değerlerin, millî kültür unsurlarının bir potada eritilerek yaşadığı çevre ve topluma uyumlu olmasını sağlamak amacı ile öğrenciye kazandırılmaya çalışıldığı bir derstir. Çok boyutlu bir konu alanına sahip sosyal bilgiler dersi, öğrencileri farklı disiplinlere yönelik birçok olgusal bilgiyle yüz yüze getirmektedir. Dersin öğretiminde, bu olgusal bilgi/bilgi parçacıklarının, tekil, bağımsız, dağınık olarak değil; kavram ve genellemeler yoluyla sistemli ve organize edilmiş şekilde ele alınması, öğrencilerde anlamlı ve kalıcı öğrenmeyi sağlama ile üst düzey düşünce becerilerinin geliştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Öğrenciler, temel kavramlara ilişkin doğru zihinsel şemaya sahip olmadan düşünce sistemlerini oluşturmakta zorluk yaşamaktadır. Kavramlar diğer alanlarda olduğu gibi sosyal bilgiler öğretiminin de kalbinde yer almaktadır. Kitabın çıkış noktası bu anlayışa dayanmaktadır.
  Sosyal bilgiler dersine özgü kavramların etkili öğretimi, öğrencilerde kazandırılmak istenen düşünme, karar verme, problem çözme gibi becerileri, zengin içeriğinin anlamlı ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesini sağlamada önemli bir yapı iskelesi oluşturmaktadır. Kavramlar ve bunlar arasındaki ilişkileri zihinde doğru yapılandırmak, yeni öğrenmeler, beceriler kazanmak/geliştirmek için uygun bir bilişsel zemin hazırlar. Bu kitapta etkili bir sosyal bilgiler öğretimi için kavramların öğretimi, öğrenimi ve bu amaçla işe koşulabilecek tekniklerle ilişkili teorik bilgiler ve farklı sınıf düzeylerine yönelik etkinlik örnekleri sunulmuştur.

  Basım Tarihi : Haziran 2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 624

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Barkod : 9786254028229

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Ali Haydar Akarsu

  Diğer Yazarlar : Davut Gürel

  Diğer Yazarlar : Elif Meral

  Diğer Yazarlar : Gökçe Kılıçoğlu

  Diğer Yazarlar : Gül Tuncel

  Diğer Yazarlar : Hatice Memişoğlu

  Diğer Yazarlar : Melehat Gezer

  Diğer Yazarlar : Melike Faiz

  Diğer Yazarlar : Saliha Cevher

  Diğer Yazarlar : Seher Yarar Kaptan

  Diğer Yazarlar : Tekin Çelikkaya

  Diğer Yazarlar : Hülya Karaçalı Taze

  Diğer Yazarlar : Yavuz Akbaş

  Diğer Yazarlar : Yavuz Değirmenci

  Diğer Yazarlar : Yılmaz Geçit

  Diğer Yazarlar : Zafer İbrahimoğlu

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.