Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kur'an'a Göre Peygamberlik ve Bir Sünnetullah Olarak Mucize

Bilal Atik
Ciltsiz
56,70 TL
%35
36,85 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Allah Te’ala’nın, insanlığın hidayet rehberleri olarak seçmiş olduğu peygamberlere, nübüvvetlerinin hak olduğunun tasdiki mahiyetinde bahşettiği harikulade olaylara mucize denilmiştir.

  Kur’ân’daki peygamber kıssaları incelendiğinde mucizelerin nübüvveti tasdik cihetinden başka, peygamberlerin tebliğ mücadeleleri içerisinde ilahi yardım ve ikram olarak da vuku bulduklarını tespit etmek mümkündür. Daha da önemlisi Kur’ân-ı Kerîm’de, insanlara gönderilmiş her devirdeki peygamberlerin mucizelerle desteklenmesi durumu, külli bir kaide olarak ifade edilmektedir.

  Bu çerçevede mucizenin, peygamberler tarihi boyunca cari olan bir sünnetullah olarak, gerek nübüvvetin ispatında, gerekse de peygamberlerin tebliğ safahatının kırılma noktalarında önemli bir yere sahip olduğu anlaşılmaktadır. Bu çalışmanın ana gayesi, mucizeye dair, sünnetullah ekseninde gelişen bir anlama biçimi ortaya koyabilmek ve özellikle Hz. Peygamber’in mucizeleri hakkında kaidesi Kur’ân zeminine oturan bir fikir sunabilmektir.

  Basım Tarihi: Mayıs 2020

  Baskı Sayısı: 1

  Sayfa Sayısı: 355

  Ağırlık: 355

  En/Boy: 13.5/21

  Cilt Tipi: Ciltsiz

  Kağıt Tipi: 2. Hamur

  Basım Yeri: Türkiye/Ordu

  Basım Dili: Türkçe

  Barkod: 9786257904162

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.