Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kurtuluş Savaşı Ramazanları ve Milli Tarihimizde Ramazan Kültürü

Muhiddin Nalbantoğlu
Ciltsiz
50,00 TL
%35
32,50 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni en çok heyecanlandıran eserlerimden biri olan bu kitabımın vücut bulmasında değerli dostum Behiç Kılıç Bey'e fendi âmil oldu. Tercüman Gazetesindeki köşe yazarlığımın sona erdiği 1990'lı yıllarda bir Ramazan arifesi idi. O'nun yönetimindeki Günaydın Gazetesinde köşe aldım. Hangi konuda yazacağımı konuşurken bu önemli bahis açıldı. Uzun zamandır üzerinde çalıştığım "Kurtuluş Savaşı Ramazanları" gündeme geldi. Bu çok hazin bir tarih dönemi idi.

  Gerçekten de on asırlık Türk tarihinin en hazin ve acı Ramazanları dört yıl süren I. Dünya Savaşı yıllarında yaşanmıştır. Üç kıt'ada on dört cephede savaşan iki milyon dokuz yüz bin kişiden oluşan Türk Ordusunda oruç tutulmaması hakkında fetva çıkmıştı. Fakat Türk Ordularının fiili Başkumandanı olan Enver Paşa, bütün bu iki milyon dokuz yüz bin kişiye vekaleten oruç tutmuştur.

  Yine bu dönemde Peygamberimizin Medine'deki kabrini de çok duygulandıran bir törenle ziyaret etmiştir. Devletimizin bu savaşı kaybetmesi üzerine Türkistan' da Ruslarla çarpışırken yine bir Ramazan günü şehit olmuştur.
  (Önsöz'den)

  Baskı Sayısı: 1

  Sayfa Sayısı: 175

  Ağırlık: 156

  En/Boy: 13.5/19.5

  Cilt Tipi: Ciltsiz

  Kağıt Tipi: 2. Hamur

  Basım Yeri: Türkiye/İstanbul

  Basım Dili: Türkçe

  Barkod: 9789754451719

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.