Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Öğretimde Ölçme ve Değerlendirme

Şeref Tan
Ciltsiz
50,00 TL
%15
42,50 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Bu kitabın temel amacı; öğretmen adaylarımızın ve öğretmenlerimizin, öğretimde ölçme ve değerlendirmeyle ilgili olarak öğretmenlik mesleğinin gereği birtakım temel bilgi ve becerilerini daha üst düzeylere çıkarmaktır. Kitabın 14. baskısı ülkemizde YÖK tarafından 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan yeni ders programı içeriğine uygun olarak düzenlenmiştir. Kitap yeni YÖK içeriğine uygun olarak 8 üniteden oluşmaktadır. Kitabın bu yeni ders programına uygun olarak güncellenen baskısında; “Eğitimde ölçme ve değerlendirmenin yeri ve önemi., ölçme ve değerlendirmeyle ilgili temel kavramlar; ölçümlerin güvenirliği ve standart hatası; ölçümlerin geçerliği ve kullanışlığı; başarı testi geliştirme ve uygulama; test sonuçlarının yorumlanması ve geri bildirim; test ve madde puanlarının analizi ve öğrenci başarısının değerlendirilmesi” konuları ele alınmıştır.

  Kitapta, örnek sınıf-içi uygulama etkinliklerine olabildiği kadar yer verilmiştir. Böylece okuyacağınız eser daha etkili bir ders kaynağı haline getirilmiştir. Kitabın öğrencilerimize kendilerini sınamaları ve sınavlara hazırlanmaları açısından daha da faydalı olması için, KPSS’de çıkan çoktan seçmeli test maddesi örneklerine de yer verilmiştir. Ayrıca, bu kitap öğretimde ölçme ve değerlendirme ile ilgili konular için de bir KPSS el kitabı niteliğindedir.

  Basım Tarihi : 1.10.2020

  Baskı Sayısı : Geliştirilmiş 14

  Sayfa Sayısı : 264

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786050022247

  Ürün Etiketleri
  Şeref Tan
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.