Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Örneklerle Matematik Eğitiminde Materyal Tasarımı ve Kullanımı

Melihan Ünlü
Ciltsiz
50,00 TL
%15
42,50 TL
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir. Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Matematik eğitiminde etkili öğrenme ortamlarının hazırlanmasında öğretim materyallerinin rolü büyüktür. Materyaller matematiği somutlaştırarak, anlamlı öğrenmenin gerçekleşmesini sağlar. Materyallerin etkili kullanılabilmesi için öğretmen adaylarının ve öğretmenlerin öğretim materyallerinin neler olduğu, nasıl kullanıldığı ve nasıl tasarlanabileceği konusunda bilgi sahibi olmaları önemlidir.

  Bu kitap, öğretim materyallerini sınıf ortamında kullanmak ve matematik eğitimine yönelik materyaller tasarlamak isteyen öğretmen adayları ve öğretmenler için bir kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. Bu anlamda, matematik derslerinde kullanılan eğitim yazılımları tanıtılmış, sınıflarda kullanılabilecek sanal ve somut manipülatifler uygulama örnekleriyle sunulmuştur. Derslerde içeriği zenginleştirebilecek görsel, işitsel ve görsel-işitsel materyaller açıklanarak matematik derslerinde nasıl kullanılabileceğini açıklayan örnekler verilmiştir. Ayrıca alanın öğretiminde kullanılacak materyallerin tasarım ve geliştirme ilkeleri detaylı olarak açıklanmıştır. Son olarak da öğretmen adayları tarafından matematik öğretimine yönelik tasarlanmış üç boyutlu materyal örneklerine yer verilmiştir. Kitabın tüm matematik eğitimcilerine katkı sağlaması dileğiyle…

  Basım Tarihi : 1.11.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 320

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582841

  Yazarlar

  Melihan Ünlü

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.