Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
57,00 TL
%15
48,45 TL
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir. Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Öğretmenlik mesleğinde her şey davranış değildir aynı zamanda bilgi, beceri de önemlidir. Öğretmenin alanını iyi bilmesi, nasıl öğretileceğine haiz olması ve sahip olduğu genel kültürü, onu lider öğretmenliğe taşır. Öğretmenin genel kültür, entelektüel birikim ve sosyal beceriye sahip olması, öğrencilerle sağlıklı iletişim kurmasında ve sürdürmesinde etkili rol oynar. En önemli öğretmen hatası, kendisini sevdirmeye çalışan öğretmen davranışıdır. Öğrenciler sevilir, öğretmen sayılır. Kendisini sevdirmek için mücadele eden öğretmen, eğitimsel amaçlardan ve ilkelerden taviz verebilir.

  Öğretmenlik bir öğrencinin yüreğine dokunmak ve onun yaşam hikâyesini sil baştan yeniden yazmayı gerektirir. Bu sebeple lider öğretmenlik, olumlu ve istendik öğretmen rol ve davranışlarını ifade eder. Lider öğretmen öğrencinin önce varlığını ön koşulsuz kabul eder. Onun kendisini keşfetmesini, geliştirmesini, temayüz etmesini sağlar. Bilgi, beceri ve tutum olarak gelişmesini sağladığı gibi, uyum sorunlarının da ortaya çıkmasını engeller.

  Öğretmenlik, mesai saatleriyle sınırlı, ders anlatmayla bitmeyen uzun ve meşakkatli bir süreci ifade eder. Zil çaldığında öğretmenler odasına gidip hiç çıkmayan, öğrenci ile iletişim kurmayan öğretmenler, başarı hikâyeleri yazamazlar. Öğretmenlik bu açıdan adanmışlığı ifade eder. Öğrenci ile konuşmak, onu dinlemek, onun sorunlarını, onun yerine çözmek yerine, sorunlarını çözmesinde rehber olmak önemli bir öğretmen yaklaşımıdır. Her öğrencinin öğrenebileceği, vazgeçilecek hiçbir çocuğun olmadığı anlayışı, bir slogan olmanın ötesine geçmesi için, öğretmenlerin bu davaya inanmaları gerekir. Bu yüce inanç ve değerler, öğretmenlik mesleğini sıradan bir memuriyet ya da personel olmanın ötesine taşır. Öğretmenler hem bedenen hem de zihnen bu süreçte görev alırlar. Başarının özünde sabır, metanet, savaşçı olmak, öfke kontrolü ve üst değerler vardır. Milli kimlik, tam bağımsızlık, sömürüye karşı olma ve toplumun değerleriyle bütünleşme öğretmenlik mesleğinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu sebeple hiçbir eğitim sistemi öğretmenin ve okul yöneticisinin yaşam kalitesinin üzerine çıkamaz.

  Basım Tarihi : 1.9.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 688

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582728

  Editörler

  Necati Cemaloğlu

  Kübra Yenel

  Yazarlar

  Necati Cemaloğlu

  Ali Duran

  Berna Yüner

  Veysel Okçu

  Öznur Tulunay Ateş

  Tuğba Hoşgörür

  Pınar Bilasa

  Uğur Akın

  Emel Tüzel İşeri

  İremnur Çolak

  Neslin İhtiyaroğlu

  Nedim Özdemir

  Kübra Yenel

  Barış Eriçok

  Behiye Dağdeviren Ertaş

  Naciye Güven

  Abbas Ertürk

  Necmi Gökyer

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.