Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Sosyal Bilgiler Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar - 1

Refik Turan
Ciltsiz
60,00 TL
%15
51,00 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Sosyal bilgiler öğretiminin çabası iyi, etkili ve örnek vatandaş yetiştirmek olup, gerek içerdiği konular, gerekse hitabettiği kesim açısından önemi günden güne artmaktadır. Günümüzde sosyal bilgiler öğretimini etkileyen önemli gelişmeler yaşanmaktadır.
  Hızlı değişen yaşam koşullarının yanı sıra eğitim programlarındaki değişim de sosyal bilgiler öğretimini önemli ölçüde etkilemektedir. Sosyal bilgilerin amacına göre hazırlanan bu çalışmada yer alan başlıklar, sosyal bilgiler öğretimi açısından güncel ve zaman içerisinde özel olarak ele alınan konuları içermektedir. Bu konular sosyal bilgiler öğretimi açısından genel bir özelliğe sahip olmasının dışında, eğitim alanına has fakat özel olarak sosyal bilgilere özgü konuları da içermektedir.

  Sosyal bilgiler öğretimine yönelik değişen koşullar ve eğitim programındaki güncellemeler dikkate alınarak “Sosyal Bilgiler öğretiminde Yeni Yaklaşımlar I” adlı bu kitabın içerisinde farklı disiplinlerin sosyal bilgiler öğretimi konusundaki yerleri başlıklar halinde sunulmuştur.
  Sosyal bilgilerin tanımı, önemi, amacı ve Türkiye’deki yeri gibi sosyal bilgiler öğretimi konusu bir bölüm ile açıklandıktan sonra, sosyal bilgilerde ünite kavramı, vatandaşlık eğitimi, demokrasi eğitimi, proje tabanlı öğrenme, yaratıcı drama, sosyal bilgilerde kanıt kullanma, kronoloji eğitimi, düşünme becerileri, üstbilişin sosyal bilgilerde kullanılması, doğa eğitimi, afet ve deprem eğitimi, sosyal bilgilerde bilgisayar kullanımı ve materyal geliştirme, çalışma yaprakları gibi özel konular, sosyal bilgiler öğretimi açısından farklı bölümler halinde ele alınmıştır. Kitabın yazımına farklı alanlardan çok sayıda yazar katkı sağlamıştır.

  Basım Tarihi : 1.3.2014

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 448

  Ebat : 16x24 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786055885731

  Editörler

  Refik Turan

  Ali Murat Sünbül

  Hakan Akdağ

  Yazarlar

  Sait Akbaşlı

  Hakan Akbağ

  Nadire Emel Akhan

  Adnan Altun

  Bahri Ata

  Ebru Ay

  Sabahattin Çiftçi

  Yasin Doğan

  Sevim Güven

  Barış Kaya

  Selahattin Kaymakcı

  Gökçe Kılıçoğlu

  Zihni Merey

  Ali Meydan

  Adem Öcal

  İbrahim Sarı

  Ömer Faruk Sönmez

  Kadir Ulusoy

  Namık Kemal Yeşiltaş

  Erkan Yeşiltaş

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.