Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Sosyal Bilimler İçin Çok Değişkenli İstatistik: SPSS ve LISREL Uygulamaları

Ömay Çokluk Bökeoğlu
Ciltsiz
60,00 TL
%15
51,00 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • 'Sosyal Bilimler için Çok Değişkenli İstatistik' kitabı, istatistik ile dostluk kurma ve sürdürme noktasında araştırmacılara destek olma amacıyla kavram ve uygulamanın bütünleşik bir yapı içerisinde sunulması mantığı temel alınarak hazırlanmıştır. Kitap, bazı çok değişkenli analiz tekniklerinin amaçlarını incelemeyi, uygulamalarına ve sonuçlarının yorumlanmasınayönelik pratik bazı bilgiler sunmayı hedeflemektedir.

  Kitap, bir 'Giriş' bölümü ile başlamaktadır. Ardından, alandaki araştırmacılarca yaygın olarak kullanılan 'Lojistik Regresyon Analizi', Diskriminant Analizi', 'Küme Analizi', 'Açımlayıcı Faktör Analizi', 'Doğrulayıcı Faktör Analizi' ve 'Yol Analizi' bölümleri sunulmaktadır. Kitapta yer alan her bir konu için, birden fazla örnek verilerek, uygulamaların mümkün olduğunca zenginleştirilmesine çalışılmıştır. Uygulamalarda incelenen analiz tekniğine uygun olacak şekilde SPSS ya da LISREL paket programları kullanılmış ve uygulama dosyaları araştırmacıların erişimine açılmıştır.

  Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.

  Basım Tarihi : 1.9.2018

  Baskı Sayısı : 5

  Sayfa Sayısı : 424

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786055885670

  Yazarlar

  Ömay Çokluk

  Güçlü Şekercioğlu

  Şener Büyüköztürk

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.