Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Tarih Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

İsmail H. Demircioğlu
Ciltsiz
54,00 TL
%15
45,90 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 •  Eğitim fakülteleri programlarında yer alan temel derslerden birisi, 'Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı' isimli derstir. Bu ders aracılığıyla öğretmen adaylarına öğretim teknolojilerini kullanabilme ve materyal geliştirme bilgi ve becerileri kazandırılmaya çalışılmaktadır. Aday öğretmenlere, etkili bir eğitimci olabilmek için önemli nitelik ve beceriler kazandırabilecek olan bu dersin uygulanmasında problemler yaşanmaktadır. Bu alandaki önemli problemlerden birisi, farklı alanların öğretimine yönelik 'Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı' ders kitaplarının bulunmamasıdır. Örneğin, tarih öğretmeni adaylarının eğitimine yönelik bir 'Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı' ders kitabı hazırlanmamıştır. Bu eser, bu boşluğu doldurma gayesindedir.

  'Tarih Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı' isimlibu çalışma, tatil derslerinde materyal geliştirme ve öğretim teknolojilerinin kullanımı hakkında bilgiler vermektedir. Eser, kuramsal bilgiler vermenin yanında, uygulamaya yönelik pratik öneriler de sunmaktadır. Çalışma, tarih öğretimi yanında sosyal bilgiler öğretimine de katkı sağlayacaktır.

  Basım Tarihi : 1.2.2020

  Baskı Sayısı : 5

  Sayfa Sayısı : 284

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786053642312

  Editörler

  İsmail H. Demircioğlu

  İbrahim Turan

  Yazarlar

  İsmail H. Demircioğlu

  Ebru Demircioğlu

  Ayten Kiriş Avaroğulları

  Gülin Karabağ

  Erkan Dinç

  Banu Çulha Özbaş

  Ahmet Şimşek

  Sezai Öztaş

  Selahattin Kaymakcı

  İbrahim Turan

  Ramazan Kaya

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.