Tekrarlı Okuma ve Görsel Anlama Programı Öğrenci Çalışma Kitabı

Macid Ayhan Melekoğlu
Ciltsiz
50,00 TL
%15
42,50 TL
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir. Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Özel eğitim gereksinimi olan öğrenciler arasında okuma güçlükleri en sık olarak Özel Öğrenme güçlüğü olan Öğrenciler arasında gözlemlenmektedir. Ha$ a ciddi okuma güclükleri olarak bilinen disleksi de özel öğrenme güçlüğü altında yer almaktadır. Aslında araştırmalar özel öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun (tı60 ile tı90 arası olarak belirtilmekte) temelde okuma becerilerinde yaşanan problemlerden dolayı bu tanıyı aldığını vurgulamaktadır. Okuma güçlükleri temel okuma becerilerini edinmenin yanı sıra akıcı okuma ve okuduğunu anlama becerilerinde de sıklıkla gözlemlenmektedir. Elinizdeki Tekrarlı Okuma ve Görsel Anlama Programı (TOGAP) öncelikle özel öğrenme güçlüğü/disleksi olan öğrenciler olmak üzere tüm öğrencilerin okuduğunu anlama ve akıcı okuma becerilerini desteklemek amacıyla hazırlanmış bir programdır. TOGAP okuduğunu anlama ve akıcı okuma becerilerini destekleyen bilimsel dayanaklı birçok stratejinin bir araya getirilip kullanıldığı kapsamlı ve çok boyutlu bir program olmanın yanı sıra özgün metinler ve bu metinlere ait okuduğunu anlama soruları içeren bir programdır. Program doktora tezi kapsamında geliştirilmiş ve etkililiği bilimsel bir çalışma ile ortaya konmuştur. Program Öğretmen Kılavuzu ve Öğrenci Çalışma Kitabından oluşmaktadır.

  TOGAP öğrencilerle birebir uygulama şeklinde kullanılmakta ve özel öğrenme güçlüğü/disleksi olan öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerle hem destek eğitim odalarında ve genel eğitim sınıflarında hem de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde kullanılabilmektedir. Uygulama öncesinde TOGAP Öğretmen Kılavuzunun detaylı ve dikkatli bir şekilde okunması ve bu kılavuzdaki adımlarının takip edilerek TOGAP Öğrenci Çalışma Kitabı ile birlikte uygulamanın gerçekleştirilmesi önemlidir. Fakat öğrencilerin gereksinimlerine göre program uygulama sürecinde farklılaştırmalar gerçekleştirilebilir.

  Basım Tarihi : 1.11.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 272

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582957

  Yazarlar

  Macid Ayhan Melekoğlu

  Engin Yılmaz

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.