Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

THEMIS Ticari İşletme Hukuku Soru Kitabı Tamamı Çözümlü

Tamer Bozkurt
43,00 TL
%20
34,40 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kitap, esas olarak adli hakimlik sınavına hazırlık sürecinde olan meslektaşlarımız düşülerek hazırlanmış. Ancak bilgilerini tekrar etmek ve pekiştirmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin de yararlanabileceği şekilde kaleme alınmış. Bu cilt sadece 'Ticari İşletme Hukuku'nu kapsamaktadır. 'Şirketler Hukuku' ve 'Kıymetli Evrak Hukuku' test kitapları da yakında okuyucusu ile buluşacaktır.

  Bu soru kitabı hazırlanırken, öncelikle ilk 13 test konu sıralamasına göre dizilmiş; daha sonra ise tüm konulardan oluşan karma testler gelmiştir. Tavsiyemiz, öncellikle ilgili konular, kaynaklardan çalışıldıktan sonra, hemen sıcağı sıcağına ilgili konu testlerinin çözülmesi; bu sırada fark edilen eksikliklere geri dönülmesi, tüm konular bittikten sonra da adayın kendisini karma testlerde sınamasıdır.

  Sorular hazırlanırken, konu tasnifli sorularla karma sorular arasında geçişkenlikler de sağlanmaya çalışılmış. Gerçekten de konu tasnifli sorularda taranan bir konu, bir başka boyutu ile ve bir başka formatta tekrar karşınıza çıkarılmış. Bu tekrarlar ve küçük dokunuşlar, bilginin yerleşmesini sağlayacaktır. Bu çerçevede bazı yanıtların altına 'Bilgi Notu' yerleştirilmiş ve konu ile ilgili genel çerçeve oturtulmaya çalışılmış. Konular tasnif edilirken ve sıralanırken, ticari işletme hukuku alanında genel kabul görmüş sıra izlenmiş.

  Test kitabında 270'ten fazla soru bulunmaktadır. Hemen hemen her konuda, bağlantılı/dolaylı olsa bile soru çıkarılmaya, konular arasında analitik bağlantılar kurulmaya çalışılmış. Bazı sorular zor gelebilir. Ancak burada test sorularında ne kadar doğru yanıt çıkarıldığından çok, bu kitabı okuduğunuzda sorular sayesinde bilgilerinizin ne kadar pekişeceği ve daha önemlisi bilmediğiniz veya yanlış bildiğiniz noktaların ne kadarının düzeleceği önem arz etmektedir. Bu açıdan bu seri bir 'skor' değil 'çalışma' kitabıdır. Bu noktanın göz ardı edilmemesi gerekir.
  Sorular hazırlanırken Haziran 2021'e kadar gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri dikkate alınmış ve yer yer yanıtların içinde bu noktalara temas edilmiş.

  Basım Tarihi : Temmuz 2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 272

  Ebat : 12x23 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Barkod : 9789750270048

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.