TÜRK HALK EDEBİYATI -Genel Bilgiler-

Adile Yılmaz
Ciltsiz
73,00 TL
%15
62,05 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Halk edebiyatı, ortak bilincin ürünü olan, bu özelliğinden dolayı toplumların bir arada yaşama iradesi sergilemelerini sağlayan ve varlığını sürekli kılan geniş bir edebiyat alanıdır. Evren ve evrende var olmanın sırrını arayan insanoğlunun düşünce dünyasını ifade eden; insanlığın bilinmezler evreninin hikâyesini aktaran mitik anlatılardan, ferdî zevk ve ızdıraplarına varıncaya kadar her alanda ustalıkla yaratılan edebî veriler, genel olarak halk edebiyatı denilen geniş alan içinde anlamlandırılmaktadır.
  Halk edebiyatı kavramı içinde evrenin yaratılışından varlıkların yaratılışına, varlığın dönüşüm ve oluşum hikâyelerinin anlatıldığı mitik anlatılardan yaşanılan zamanda kolektif bilinçle üretilen edebî verilere kadar olan zengin bir edebî alanın varlığı söz konusudur. İnanç merkezli söz sanatlarından eğlence merkezli verilere, bebeklik çağının okşamalık sözlerinden kaybedilenlerin arkasından yakılan ağıtlara varıncaya kadar tarihin ve tarihî-kültürel coğrafyanın, yaşanılan hayatın her alanında varlığını sürdüren halk edebiyatı, bir yandan ferdî bellekte saklanıp aktarılırken, bir taraftan da toplum belleğinde varlığını devam ettirmek suretiyle Türk toplumunun ortak kimlik çevresinde toplanmasına da katkı sağlamaktadır.

  Basım Tarihi : Şubat 2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 560

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Barkod : 9786050331813

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Ayşe Derya Eskimen

  Diğer Yazarlar : Ayşe Yücel Çetin

  Diğer Yazarlar : Halil İbrahim Şahin

  Diğer Yazarlar : İhsan Kalenderoğlu

  Diğer Yazarlar : İsmet Çetin

  Diğer Yazarlar : Onur Alp Kayabaşı

  Diğer Yazarlar : Satı Kumartaşlıoğlu

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.