Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
51,50 TL
%15
43,78 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Türkiye Türkçesi Yazım Bilgisi, Türk Dil Kurumu tarafından ya - yımlanan yazım kılavuzları esas alınarak hazırlanmış bir eserdir. Bu kılavuzlar içinde de özellikle güncel olan en son Yazım Kılavu - zu esas alınmıştır. Kurallar ve örnekleri, bu son yazım kılavuzu esas alınarak verilirken; önceki yazım kılavuzlarındaki kullanımla - ra da değinilerek kuralların gelişim ve değişim seyri dikkatlere su - nulmaya çalışılmıştır. Bunun akabinde de kuralların nedenleri izah edilmeye çalışılmıştır. Bazı kurallarla ilgili de çelişkili konular üzerine eleştiriler ve öneriler sunulmaya çalışılmıştır.

  Kitap, 7 bölümden oluşmaktadır: 1. bölümde, “Türkiye Türk - çesi”; 2. bölümde, “Konuşma dili-yazı dili”; 3. bölümde, “Türkiye Türkçesinde konuşma dilinde var olup yazı diline yansımayan du - rumlar”, 4. bölümde, “Türkiye Türkçesinde konuşma dilinde var olup yazı diline yansıyan durumlar”; 5. bölümde, “Türkiye Türk - çesi yazım kuralları”; 6. bölümde, “Noktalama işaretleri”; 7. bö - lümde “Bilimsel yayınlardaki önemli yazım kuralları” konuları ele alınmıştır.

  Konuların sonuna da kitabın okunabilirlik zevkini artırma, ge - liştirme adına “Biraz hisse”, “Biraz tebessüm”, “Biraz tefekkür” başlıkları altında; ders verici, düşündürücü, eğlendirici yazılar ko - nulmuştur.

  Kitabın, “dilde birlik” düşüncesine ve inancına, Türkçeye bir hizmet olması temennisiyle…

  Basım Tarihi : 1.3.2021

  Baskı Sayısı : 5

  Sayfa Sayısı : 352

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786053184621

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.