Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
36,00 TL
%15
30,60 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İnsanlık tarihi kadar eski bir olgu olan göç, son yıllarda uluslararası ilişkilerin gündemini oldukça meşgul eden bir konudur. Göç çoğunlukla ekonomi, demokratikleşme sorunları, otoriter yönetimler, iklim ve çevresel sorunlar ve salgın hastalıklar gibi içsel sebeplerden kaynaklansa da, aynı zamanda devletlerarası çatışmalardan veya diğer dışsal faktörlerden de kaynaklanabilmektedir. Dolayısıyla göç, sebepleri ve sonuçları itibariyle uluslararası boyutları bulunan bir mesele olup, artık uluslararası ilişkilerin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelmiştir. Suriye iç savaşından kaynaklanan ve çok geniş bir coğrafyayı etkileyen göç hareketleri buna en güncel örnektir. Göçün arkasında yatan nedenler ve ortaya çıkardığı sonuçlar dikkate alındığında bir güvenlik meselesi olduğu görülmektedir. Soğuk Savaş döneminin devlet merkezli bakış açısı göçün devlet güvenliği açısından önemini ön plana çıkarırken, Soğuk Savaş sonrası dönemde devletleri ve toplumları tehdit eden sorunlar, hem daha görünür bir hal aldığından hem de çeşitlendiğinden göç olgusunun yeni güvenlik yaklaşımları bağlamında tartışılmasını da beraberinde getirmektedir.
  İşte bu kitap çalışması göç meselesinin farklı boyutlarını güvenlik perspektifinden analiz etmektedir. Bu bağlamda göç meselesinin hukuki, ekonomi politik, toplumsal ve cinsiyet boyutlarını ele almaktadır. Ayrıca göç hareketlerinin yaygınlaşmasıyla bir ekonomik sektör haline gelen göçmen kaçakçılığı, göçün yönetimine ilişkin uluslararası işbirliği, yoğun Suriyeli göçüne maruz kalan Türkiye'nin göçün yönetimine ilişkin politikaları, Suriyeli göçmenlerin çoğunluğunun ulaşmak istedikleri Avrupa Birliği'nin göç politikaları da bu kitabın üzerinde durduğu konular arasındadır. Böylece kitap, göç olgusuna ilişkin güncel, kapsamlı ve multidisipliner bir analiz sunmayı amaçlamaktadır.

  Basım Tarihi : Ocak 2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 284

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Barkod : 9786050331370

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Ayfer Aydıner Boylu

  Diğer Yazarlar : Caner Kalaycı

  Diğer Yazarlar : Cengiz Kılıç

  Diğer Yazarlar : Ekrem Yaşar Akçay

  Diğer Yazarlar : Gökhan Telatar

  Diğer Yazarlar : Gülay Günay

  Diğer Yazarlar : Mehmet Arif Türkdogan

  Diğer Yazarlar : Mehmet Dalar

  Diğer Yazarlar : Mustafa Altunok

  Diğer Yazarlar : Sezai Özçelik

  Diğer Yazarlar : Umut Kedikli

Benzer Ürünler
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.