Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
42,00 TL
%15
35,70 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Her okuma, aslında yeni bir anlamlandırma demektir. Anlamlandırma sürecinde 'metin üreticisi' konumundaki yazar kadar, 'metin çözücü' olan okur da etkin bir rol üstlenebilmektedir/üstlenmelidir. Yazarın bilgisi, birikimi, dünya ve sanat görüşü elbetteki 'metnin üretimi' aşamasında belirleyicidir. Bir metnin dilsel anlamda üretimi tamamlandıktan sonra, sıra artık o metni okuyacak/dinleyecek, yeniden anlamlandıracak, inceleyecek, eleştirecek kişiye gelmiş demektir.

  Metnin anlaşılabilmesi için; metni üreten yazarın etkin olduğu 'metinselleşme süreci' kadar; metni alımlayan, metni çözmesi beklenen okur evrenindeki her bir üyenin etkin olduğu 'metin sonrası' aşaması da büyük önem taşımaktadır. Kaldı ki, bu 'metin sonrası' aşamada metni çözmesi beklenen okurun bilgisi, birikimi, dünya ve sanat görüşünün yanında, yazardan ve eserden beklentisi de ön plana çıkmaktadır.

  Elinizdeki eserin hazırlanışının temel amacı, 'metin sonrası' aşaması olarak kabul edilebilecek olan 'metinlerin incelenmesi' noktasında, özellikle üniversitelerdeki Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Dilbilim gibi bölümlerde okuyanlara/lisans üstü öğrenim görenlere, Türkçe/Edebiyat öğretmenlerine ve alanın uzmanlarına, somut inceleme örnekleri sunarak kılavuzluk etmektir.

  Basım Tarihi : 1.3.2019

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 218

  Ebat : 16X23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786054282951

  Ürün Etiketleri
  Engin Yılmaz
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.