Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
75,00 TL
%15
63,75 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Yaşam Boyu Kariyer Gelişimi adlı bu kitap, bireylerin kariyer gelişimini yaşam boyu bakış açısıyla değerlendirerek kariyer psikolojik danışmanlığı alanında çalışan uzmanlara, mesleki rehberlik ve kariyer psikolojik danışmanlığı hizmetlerini sunan psikolojik danışmanlara, bu hizmetlerin niteliğini artırmaya çalışan bireylere, konuyla ilgili çalışmalar yürüten araştırmacılara, kendini bu alanda geliştirmek isteyen öğrencilere, psikolojik danışma ve rehberlik alanının eğitimcilerine ve son olarak bu alanla ilgili olan herkese kapsamlı bilgiler sunmak amacıyla hazırlanmıştır.

  21. yüzyılın getirileriyle beraber bireylerin değişen kariyer gelişimine ışık tutan bu kitap, “Yaşam Boyu Gelişim ve Kariyer Gelişimi”, “Yaşam Dönemleri ve Kariyer Gelişimi”, “Özel Gereksinimli Bireylerin Kariyer Gelişimi”, “Yaşam Boyu Kariyer Gelişim Müdahaleleri” ve “Kariyer Psikolojik Danışmanlığı” olmak üzere beş kısımdan oluşmaktadır. Bireysel farklılıklara duyarlı ve farklı kariyer gelişim özelliklerini dikkate alan bir anlayışla yazılan bu kitapta, yaşam boyu gelişimsel bakış açısına, yaşam boyu kariyer gelişimiyle ilgili temel kavramlara, kariyer gelişim kuramları açısından bireylerin kariyer gelişimlerine, kariyer aşamalarına, farklı gelişim dönemlerindeki (çocukluk, ergenlik, beliren yetişkinlik, yetişkinlik) bireylerin kariyer gelişim özelliklerine ve gelişim dönemine uygun kariyer gelişim müdahalelerine, özel gereksinimli bireylerin kariyer gelişimlerine, kariyer gelişim programlarının geliştirilme, uygulanma ve değerlendirilme süreci, bireyle ve grupla kariyer psikolojik danışmanlığı, kariyer psikolojik danışmanlığında bireyi tanıma ve değerlendirme ve son olarak kariyer yapılandırmada yaşam tasarımı danışmanlığı üzerinde durulmaktadır.

  Kitabın tamamı içinde bulunduğumuz kültüre uygun şekilde tasarlanmış, vaka örnekleriyle desteklenmiş ve uygulama etkinleriyle zenginleştirilmiştir. Hazırlık sorularıyla okuyucunun dikkatinin konuya çekilmesiyle başlayan her bir bölüm hem ulusal hem de uluslararası düzeydeki kuramsal açıklamalarla ve uygulamaya dönük önerilerle devam ettirilerek okuyucunun bölüm bazında öğrendiklerini sorgulayabileceği değerlendirme sorularıyla sonlanmaktadır. Kitabın içeriğinde ilkokul, ortaokul, lise ve yükseköğretim olmak üzere farklı eğitim kademelerinde ve yetişkinlerin bu hizmeti alabileceği farklı ortamlarda uygulanabilecek kariyer gelişim müdahaleleri detaylı bir biçimde açıklanarak psikolojik danışmanlara yol göstermektedir. Son olarak bu kitap, gelişimsel yetersizliği olan veya üstün yetenekli bireylerin kariyer gelişimine odaklanması ve özel gereksinimli bireylere yönelik kariyer gelişim müdahalelerine dair örnekler sunması yönüyle ön plana çıkmaktadır.

  Basım Tarihi : 1.11.2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 688

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257228022

  Editörler

  Diğdem Müge Siyez

  Tansu Mutlu Çaykuş

  Yazarlar

  Olcay Yılmaz

  Yağmur Soylu

  Tansu Mutlu Çaykuş

  Nurten Karacan Özdemir

  Oğuzhan Kırdök

  H. Arif Doğanülkü

  Betül Meydan

  Özlem Ulaş Kılıç

  Gökçen Aydın

  Safiye Sunay Yıldırım Doğru

  Marilena Z. Leana Taşçılar

  Fidan Korkut Owen

  Serap Özdemir Bişkin

  Fatma Dilek Tel

  Emir Tufan Çaykuş

  Zeynep Erkan Atik

  Tülin Acar

  Erol Esen

Benzer Ürünler
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.