../resim/urun/175005_B.png

PEGEGOG Dergisi 2020 Yılı Aboneliği (4 Sayı) (Kurumsal)

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Komisyon    
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 175005
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.1.2020
Baskı Yeri: Ankara
Ebat: 16x24

Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi yayın hayatına elinizdeki ilk sayı ile başlamıştır. Bilimsel bilginin birikimi ve paylaşımının temel araçları hakemli akademik dergilerdir. Türkiye’de son on- onbeş yıl içinde eğitim bilimlerinin her alanında ve farklı disiplinlerin öğretiminde araştırma ve geliştirme kapasitesi hızlı bir gelişme göstermiştir. Türkiye’de çeşitli alanların öğretiminde gelişmeler ve üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde gözlemlenen kapasite artışına paralel olarak, üretilen bilgi de artış göstermektedir. Bu artış, araştırma ve geliştirme çalışmalarının paylaşımını sağlayan süreli akademik yayınlarda da artışı zorunlu kılmaktadır. Pegem Akademi Yayıncılık bu ihtiyaçtan hareketle Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi’ni yazarların ve okuyucuların hizmetine sunmaktadır.

Bilimsel bir dergi olarak Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi’nin amacı eğitim bilimleri alanında olduğu kadar, çeşitli disiplinlerin öğretimi ile ilgili kuramsal çalışma ve uygulama alanlarında bilgi birikimine katkı sağlamak, kuram ve uygulamacıların ürettiği bilgileri, deneyimleri ve uygulamaları okuyuculara ulaştırmaktır. Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi eğitim bilimleri, okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeylerinde eğitim ve öğretim ile ilgili araştırma ve uygulamalara dayalı makalelerin yayınlanacağı bir dergidir. Bu anlamda Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi’nin okuyucuları da lisans ve lisansüstü düzeylerde öğrencilerden, öğretmen, denetici, yönetici ve akademisyenlere kadar geniş bir kitleyi kapsamaktadır.

Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi 4 ayda bir; Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında yayımlanacaktır. Akademik bir derginin yılda dört sayı çıkarabilmesi, onu izleyenlerin yaptıkları çalışmaları yayınlanmak üzere değerlendirme süreci için başvuruda bulunması ile mümkün olabilir. Bu anlamda Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi çalışmalarınızı beklemektedir. Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi’nin gelişmesi ve alan yazına ciddi katkılar sağlayabilmesi siz değerli okuyucuların ve hakemlerimizin çabaları ile mümkün olabilecektir.

Pegem Eğitim ve öğretim Dergisi editörleri olarak, yayımlanmak üzere gönderilen makalelerin yazarların ve hakemlerin kimliklerinin karşılıklı olarak gizli tutulduğu, tarafsız ve bilimsel yayın ilkelerine uygun bir süreçte değerlendirileceğini derginin yayın politikası olarak taahhüt ediyoruz. Dergimiz Türkiye’de eğitim ve öğretim alanında bilimsel bilginin niteliğinin geliştirilmesi için özellikle genç akademisyen ve araştırmacılar için her zaman bilgilendirici, yönlendirici ve destekleyici dönütler vererek, Türkiye’nin eğitim ve öğretimde araştırma ve geliştirme kapasitesinin yükseltilmesine katkı sağlayacaktır.

YILLIK ABONE İçİN; Abone bedeli olan 600.00 TL`yi dilerseniz başka hiçbir isleme gerek kalmadan buradan kredi kartınızla güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz. 


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019