../resim/urun/192713_B.jpg

Bireysel Kariyer Yönetimi-2 İş Arama Teknikleri

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Mehmet Cemil Özden 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786053184058
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.3.2016
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 16x23.5

Bir işte çalışmayan ve iş arayan kişilere “işsiz” denilmekle birlikte aslında bu kişilerin bir işi vardır: “İş aramak…” Sadece birkaç internet sitesine üye olup arada bir de gazete ilanlarını okuyup oradaki iş ilanlarına rastgele özgeçmiş göndermekle iş aranmış olmaz. 

“İş aramak” belirli faaliyetleri olan, birçok çalışmanın yapılmasını gerektiren “ciddi bir iştir”. Nasıl ki iş yaşamında işini ciddiye alarak oradaki görev ve sorumluluklarını etkin bir şekilde yerine getirenler başarılı oluyorlarsa iş arama sürecindeki başarı da “iş arama” işini ciddiye almakla mümkün olur. Dolayısıyla bu kitabın amacı, iş arayan kişilere düşen görev ve sorumlulukları açıklayarak bunları etkin olarak nasıl yerine getirecekleri konusunda önerilerde bulunmaktır.

Günümüzde üniversite mezunlarının işsizlik oranları bir hayli yüksektir. üniversite mezunları iş bulmak için kıyasıya bir rekabet ortamı içerisindedirler. Bunun sonucunda daha iş aramaya başlamadan önce birtakım hazırlıkları yapmak; kişilik, ilgi, yetenek ve kariyer hedeflerine uygun işler için doğru araştırmaları yapmak, etkili öz geçmiş hazırlamak ve iş görüşmelerinde kendini etkili bir şekilde ifade etmek zorunlu hâle gelmektedir. Diğer bir deyişle iş arayanlar artık rastgele değil, “profesyonel” olarak iş aramak zorundadırlar. “İş Arama Teknikleri”, işsizlere ve işini değiştirmek isteyenlere “profesyonel” olarak iş aramanın inceliklerini aktaran bir kitaptır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019