../resim/urun/202601_B.jpg

Türk Kültüründe Coğrafya II

SATIN AL

Editör(ler) :
Turhan Çetin Ali Meydan 
Yazar(lar) : Fatih Aydın Hilmi Demirkaya Hasan Çukur Nadire Karademir Ufuk Karakuş Ali Meydan Ünal Özdemir Güzin Kantürk Yiğit  Bülent Aksoy Ali Ekber Gülersoy  Abdulkadir Uzunöz Emrullah Güney Serhat Zaman İhsan Bulut Mehmet Zaman Duran Aydınözü B. Ünal İbret  Servet Hali Aybala Demirci Aksoy  
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786053185918
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.9.2016
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 422
Ebat: 16x24

Orta Asya’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan Balkanlara ve Avrupa içlerine kadar uzun bir tarihî dönem ve çok geniş bir coğrafyada hüküm süren Türk Milleti; gittikleri yerlere kültürlerini de götürmüş, bu kültürel unsurlar da günümüze dek etkisini sürdürerek gelmiştir. Her dönemde topluma yön veren ve örnek olan kanaat önderleri, yazarlar, şairler, düşünürler, sultanlar; ortaya koydukları eserlerle hem toplumun manevi ve düşünsel yapısını şekillendirmişler hem de geçmişten günümüze köprü ve ışık olmuşlardır.

Türk Kültüründe Coğrafya temalı bu çalışmanın ikinci cildinde de Türk tarihinin hem önemli kişi ve eserlerinden hem de farklı bölge ve dönemlerden küçük lezzetler sunmak amaçlanmıştır. Böyle bir esere bütün Türk tarihini ve kültürün sığdırmak, coğrafi özelliklerini ortaya koymak elbette mümkün değildir. Ancak sunabileceğimiz küçük lezzetlerle, Ali Şîr Nevâî’den Mehmet Akif Ersoy’a, Âşık Mahsuni Şerif’ten Mevlana’ya, Ergenekon Destanı’ndan Anadolu’nun önemli kültürel özelliklerinden biri olan yaylacılığa kadar birçok konu incelenmiştir.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019