../resim/urun/23212fen_ve_teknoloji.jpg

Fen ve Teknoloji Öğretimi

SATIN AL

Editör(ler) :
Mehmet Bahar 
Yazar(lar) : Canan Nakipoğlu Hüseyin Bağ Mehmet Bahar Soner Durmuş Erdal Şenocak Halil Aydın Hülya Gür Hünkar Korkmaz İbrahim Bilgin Lütfullah Türkmen Muhammed Uşak Süleyman Doğan Murat Gökdere Samettin Gündüz Mustafa Başer M.Sabri Kocakülah Mustafa Sözbilir Fatma Caner Nurtaç Canpolat Sinan Erten Şule Bayraktar Zekeriya Nartgün Cemil Aydoğdu Gültekin Çakmakçı 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9789944919210
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: 1.1.2000
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 474
Ebat: 20x28

İnsanoğlu varoluşundan bu yana Dünya’yı ve Evreni anlama, hayatını kolaylaştırmak için madde ve doğa hakkındaki bilgilerini uygulama gayreti içinde olmuştur. Fen ve teknoloji olarak adlandırabileceğimiz bu gayreti daha etkin hale getirebilmek için son otuz yıl içerisinde birçok ülke fen programlarını geliştirme ve değiştirme sürecine girmiştir.

ülkemizde de bu sürecin dışında kalmayarak son dönemde fen ve teknoloji öğretim programını geliştirmiş, öğrenme, öğretme ve değerlendirmeye bakış açısı radikal biçimde değişmiştir. çağdaş yaklaşımlar ışığında alan eğitimi uzmanlarının hazırladığı bu kitap, fen ve teknoloji öğretiminde eğitim fakültelerinin öğretmen yetiştiren anabilim dallarında birçok ders için temel başvuru kitabı niteliğindedir.

öğretmen adayları ve öğretim elemanları özellikle Fen Bilgisi öğretmenliği Lisans Programında özel öğretim Yöntemleri I ve II derslerinde, Sınıf öğretmenliği Lisans Programında Fen ve Teknoloji öğretimi I ve II derslerinde bu kitabı temel bir kaynak olarak kullanabilirler. Kitap içerisinde kuramsal bilgilerin yanında uygulamalı örnekler verilmiş, daha önce bu konu ile ilgili hiçbir kitapta ele alınmayan güncel başlıklar ele alınmıştır. Bu nedenle çağdaş yaklaşımlar ışığında Fen ve Teknoloji öğretimi kitabının alan ende varolan boşluğu dolduracağına inanılmaktadır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019