../resim/eResim/594936.jpg

İşe Bağımlılık (İşkoliklik) İş-Yaşam ve Aile Yaşam Dengesi

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Çiğdem Apaydın 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257052658
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: 1.5.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 238
Ebat: 16,5x23,5

Yaşam dengesinin anlamlı ve tatmin edici yaşam kalitesi yaratmanın ve sürdürmenin bir göstergesi olduğu düşünülürse, işle ilgili davranışlara yatırım yapmayı amaçlayan işe bağımlılık kişinin yaşam dengesi alanlarını sınırlamakta mıdır? Yoksa işe bağımlılık çalışana ve çalıştığı kuruma fayda sağlayan, genellikle terfiler, maaş artışları ve iş istikrarı ile ödüllendirilen bir alışkanlık mıdır? İşe bağımlı birey davranışı nasıl olur? Birey çok çalışmaktan mutluysa o zaman işe bağımlılık bir sorun mudur?

İşleri başkalarına devretmeyi istememeleri, gereğinden fazla iş sorumluluğu üstlenmelerine, hatta tatil yapmaya ikna edilseler bile tatile iş getirmezlerse çok rahatsız olmalarına veya bir suçluluk duygusu hissetmelerine rağmen, işkolikler mutlaka iş yerinde yüksek verimli performans gösterebilirler mi?

Kendisini işine adamış bir öğretim üyesi olan Doç. Dr. Çiğdem Apaydın kitabında yukarıdaki soruların cevaplarını ve daha fazlasını bilimsel olarak araştırıp açık bir şekilde anlatmış. Öğretim elemanı veya yönetici olarak üniversite ile ilişkisi olan herkes, kendi yaşantıları ile bu kitapta anlatılanlar arasında benzerlikler bulacaktır. Araştırma sonuçlarının çoğu sadece bir üniversiteye özgü değil, çünkü tüm üniversitelerin birbirine oldukça benzer yönleri olduğu söylenebilir. Bu nedenle tüm akademisyenler bu kitaptan faydalanabilir.

-Prof. Dr. Ayşe Anafarta, Akdeniz Üniversitesi, Antalya

İş-yaşam ve iş-aile yaşam dengesi, dengeli bir yaşamı, refahı, mutluluğu, memnuniyeti ve verimliliği getirir. Hayattaki en önemli anları kaçırmamak elimizde… Çalışan her birey hayatının dengesini kurabilir.

Mutlu, dengeli ve refah bir yaşam sürmeye hazır mısın? Bu kitabı aldıktan birkaç dakika sonra geçmişte pek çok yapmak istediğin şeyi ertelediğini, çeşitli mazeretlerle hayatını ötelediğini fark edeceksin! Hayatın ve işin arasında sıkışıp kaldığını hissediyorsan şu anda tam bu kaynağa ihtiyacın var! Bu kitap işinin sana sinsice zarar verdiğini görmene, işin ve ailen arasındaki yaşamını ve yapmayı gerçekten sevdiğin şeyleri dengelemene rehberlik yapabilir. Bu kitap aşağıdaki konuları içermektedir:

-İşe bağımlılık (işkoliklik),

-İş yaşam dengesi,

-İş-aile yaşam dengesi,

-Yükseköğretim sisteminde öğretim üyelerinin işe bağımlılık, iş - yaşam dengesi ve iş - aile yaşam dengesi hakkındaki görüşleri.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019