../resim/urun/504655_B.jpg

DEHB ve Alternatif Tedavi Türleri

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Arzu Çakıcı 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257228138
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.12.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 16x23,5

Dikkat Eksiklikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), çok sık görülen nörogelişimsel bir bozukluk olarak son yıllarda dikkatleri üzerine çekmiştir. Ancak kökenleri çok eskiye dayanan bu bozukluk, yaklaşık 2500 yıl önce, büyük bir hekim ve bilim insanı olan Hipokrat tarafından tanımlamıştır. DEHB’ye çağdan çağa, kültürden kültüre farklı isimler ve anlamlar atfedilmesine karşılık gerçekte böyle bir bozukluk olmadığına ilişkin söylemler de bulunmaktadır. Ancak DEHB günümüzde beyin görüntüleme yöntemleri sayesinde çok daha kolay tanınır olmuştur. Artık çocukluk döneminde fark edilen DEHB, tedavi edilmesi gereken bir bozukluk olarak kabul edilmiştir.

Tedavisinde öncelikli olarak medikal tedavi yer almaktadır. Ancak medikal tedaviye destek olarak bilimsel platformda bitkisel tedaviden oyunla tedaviye kadar çok farklı alternatif tedavi türlerinin araştırıldığı görülmektedir. Kitapta yer alan akıl oyunları, mikado oyunu ve eğitici bilgisayar oyun türleri ise bu alternatif tedavi yelpazesinin bir parçasını oluşturmaktadır.

Dikkat Eksiklikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Alternatif Tedavi Türleri kitabında DEHB hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin yanı sıra medikal tedaviye ek olarak alternatif tedavi türleri de yer almaktadır. Bu bağlamda çok kapsamlı olarak nitelendirilebilecek bu kitabın psikoloji, özel eğitim, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanlarında çalışanlar ile öğretmenlere ve ebeveynlere temel bir başvuru kaynağı olacağı düşünülmektedir.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019