../resim/urun/507347_B.jpg

Kırmızı Küre’den Mektubunuz Var Bir Süreçsel Drama Denemesi

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Algül Kalay İnce 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257676236
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.2.2021
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 82
Ebat: 16x23,5

Algül Kalay İnce’nin bu çalışması süreçsel drama yaklaşımının çocuklarla uygulanması açısından iyi bir örnektir. Üstelik matematik gibi dramaya uzak görünen bir alana dönük, disiplinler arası bir anlayışla konunun seçilmesi ve çalışmanın gerçekleştirilmesi üzerinde durulması gereken ayrı bir durum.

Algül Kalay İnce, kitabında hem süreçsel dramanın yapılandırması üzerinde duruyor, hem de oyun ve tekniklerin matematik odaklı konularında süreçsel drama ile nasıl yapılandırıldığını ortaya koyuyor. Bu çalışmanın çeşitlemelerinin ortaya çıkacağını umuyor ve diliyorum.

Yaratıcı dramanın gücüne, enerjisine ve dönüştürücü özelliğine inanan Algül Kalay İnce’nin bu çalışması pek çok bakımdan yararlı olacak örnekleri içinde barındırıyor.

Kırmızı Küre’yi tanımak istiyorsanız sayfaları karıştırmaya başlayabilirsiniz!

Ömer ADIGÜZEL Alana kazandırılmış bu güzide kitaptan, sadece drama ile ilgilenenlerin değil, matematikçilerin de fazlasıyla yararlanacağını düşünüyorum. Kaleme alınan bu eserin, ufuk açıcı, yol gösterici olduğuna ve tüm eğitimciler tarafından okunup değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Matematiği öğretmekle uğraşan bizlere, alternatif bir problem sunma, değişkenleri belirleme yolu ve çözüme yönelik adımlarını paylaşmıştır. Kullandığı yaklaşım olan süreçsel dramayla, hem anlama ile ilgili problem yaşayan hem de yaşam deneyimi olmayan kişilerin kolaylıkla yaşantı oluşturup değişken ortaya koyabilmelerini sağlamıştır.

Süreçsel drama yaklaşımıyla zenginleştirilen matematik derslerinin, ilerleyen dönemlerde daha da önem kazanacağı düşüncesindeyim.

Hadi, şimdi Kırmızı Küreyi bulmaya gidelim! Akın KEKLİK


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019