Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
53,00 TL
%15
45,05 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Yazı insanlar tarafından insanlığa armağan edilen, insanlık tarihinin en görkemli gelişmesi, aklın geliştirdiği en güzel icattır. Yazıyla anlatmak, insanın temel ihtiyaçları arasında yer almakta, kendisi ve yakın-uzak çevresi ile iletişim kurmanın vazgeçilmez aracı olarak kabul edilmektedir. Yazmak, belleği geliştiren ve bilginin kalıcılığını sağlayan, fiziksel ve zihinsel süreçlerin eşgüdüm işletildiği en önemli etkinliklerdendir.

  Yazmak, yakınlarımızla iletişim kurmak için kişisel, insanları bilgilendirmek, aydınlatmak, onlara yön gösterip aynı amaçlar doğrultusunda hareket etmelerini sağlamak için sosyal, iş yaşamında başarılı olabilmek için uğraşsal bir ihtiyaçtır. Bu nedenlerle yazma becerisi, toplumları oluşturan geniş halk kitlelerine kazandırılması gereken önemli bir nitelik, milletlerin kalkınmasında itici bir güç olarak kabul edilmektedir. Öğrenicilere nitelikli yazma eğitimi vermenin gerekliliği ve önemi buradan gelmektedir. İncelemekte olduğunuz eser, kuram ve uygulama bağlamında nitelikli yazma eğitimi vermek üzere, güncel Türkçe Eğitimi lisans programında yer alan “yazma eğitimi” dersinin müfredatı da dikkate alınarak hazırlanmış zengin ve bilimsel bir içeriğe sahiptir.

  İlgililere zengin içerik sunan eserde; yazma eğitimiyle ilgili temel bilgiler, Türkçe dersi öğretim programlarında yazma eğitimi, yazmanın fiziksel ve zihinsel süreçleri, yazma eğitiminde bellek ve özellikleri, yazma-sözvarlığı ilişkisi, yazma becerisinin öğretim aşamaları, metinsellik ölçütlerinin oluşturulması, metin türleri, yazma yöntem ve teknikleri, süreç temelli yazma modelleri, noktalama ve yazım kurallarının öğretimi, yazma becerisine yönelik eğitim ortamları, medya okuryazarlığı, yazma kaygısı, yazma eğitiminde ölçme ve değerlendirme ile yazma etkinlikleri tasarlama konuları işlenmiştir.

  Eserin başta Türkçe öğretmen adayları olmak üzere, Türkçe öğretmenlerine, alan araştırmacılarına ve yazı yazmaya gönül vermiş tüm ilgililere yararlı olması temennisiyle… 

  Basım Tarihi : 1.2.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 420

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257676335

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Sedat Maden

  Diğer Yazarlar : Neslihan Karakuş

  Diğer Yazarlar : Yasemin Baki

  Diğer Yazarlar : Oğuzhan Sevim

  Diğer Yazarlar : Mesut Gün

  Diğer Yazarlar : Bekir Gökçe

  Diğer Yazarlar : Dilek Ünveren

  Diğer Yazarlar : Mehmet Nuri Kardaş

  Diğer Yazarlar : Mehmet Nuri Kardaş

  Diğer Yazarlar : Bünyamin Sarıkaya

  Diğer Yazarlar : Esra Nur Tiryaki

  Diğer Yazarlar : Muhammed Tunagür

  Diğer Yazarlar : Nurullah Esendemir

  Diğer Yazarlar : Aslı Maden

  Diğer Yazarlar : Naif Kardaş

  Diğer Yazarlar : Sezer Kardaş

  Diğer Yazarlar : İlhami Kaya

  Diğer Yazarlar : Mehmet Önder Karacaoğlu

  Diğer Yazarlar : Mustafa Kaya

  Diğer Yazarlar : N. Hümeyra Özdemir Eren

  Diğer Yazarlar : Fetullah Uyumaz

  Diğer Yazarlar : Yunus Şakiroğlu

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.