Yetişkin Eğitimi ve Hayat Boyu Öğrenme

Mustafa Güçlü
Ciltsiz
43,00 TL
%15
36,55 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • İçinde bulunduğumuz yüzyılda yaşanan gelişme ve değişmeler okulları da değişime zorlamakta, okuldan yeni görevler talep etmektedir Bunun yanında günümüzde yaygın olan görüş, artık bireylerin hayatlarını sadece okullarda alınan bilgilerle geçirmenin mümkün olmadığıdır. Bu çerçevede yetişkin eğitimi, hayat boyu eğitim gibi kavramlar önem kazanmakta, bireylere okul dışında da eğitim imkânı sağlanmaya çalışılmaktadır.
  Dünya Yetişkin Eğitimi Konferansı’nda yetişkin eğitimi, yaşam boyu devam eden bir etkinlik olarak ele alınmaktadır. Diğer bir ifadeyle yetişkin eğitimi, toplumların ve bireylerinin yaşam boyu öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak için giriştikleri eylemler sonucunda ortaya çıkmış bir kavram olup, eğitim süreçlerindeki mevcut uygulama ve yaklaşımlara farklı bir boyut kazandırmaktadır. Hayat boyu öğrenme, öğretim ve öğrenme etkinliklerini sadece okulla sınırlandırmak yerine yaşam boyu devam eden bir etkinlik hâline getirmektedir. Bireylerin yaşam boyu devam eden öğrenme etkinliklerine girmesi, okul dışında yetişkin eğitimi ile olanaklı görülmektedir. Elinizdeki kitap, yetişkin eğitimi ve hayat boyu öğrenme kavramlarını, özelliklerini ele almakta yetişkin eğitimi ve hayat boyu öğrenmeyi tarihsel süreç içinde değerlendirerek Türk eğitim sistemindeki uygulamalarını ortaya koymaktadır.

  Basım Tarihi : 1.10.2020

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 192

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786052417065

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Hülya Yıldızlı

  Diğer Yazarlar : Savaş Karagöz

  Diğer Yazarlar : Mustafa Güçlü

  Diğer Yazarlar : Mustafa Güçlü

  Diğer Yazarlar : Gülçin Zeybek

  Diğer Yazarlar : Yalçın Dilekli

  Diğer Yazarlar : Şenol Orakcı

  Diğer Yazarlar : Hasan Hüseyin Kılınç

  Diğer Yazarlar : Tamer Yenen

  Diğer Yazarlar : Neşet Mutlu

  Diğer Yazarlar : Selcan Kilis

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.